MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Zajrzeli w „Miejsca Znane i Nieznane na Kaszubach”. Powiatowy konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Maciej Krajewski
Maciej Krajewski
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Szkoła Podstawowa w Mirachowie zorganizowała konkurs fotograficzny „Miejsca Znane i Nieznane na Kaszubach”. Młodzi z różnych zakątków powiatu kartuskiego chwycili za aparaty i ruszyli szukać ciekawych lokalizacji, nie tylko uwieczniając je na zdjęciach, ale też poznając oraz rozpowszechniając historię swej okolicy.

Młodzi pasjonaci fotografii mieli okazję zabłysnąć w powiatowym konkursie „Miejsca Znane i Nieznane na Kaszubach”, przygotowanym przez Szkołę Podstawową w Mirachowie. Jak sam tytuł wskazuje, uczestnicy nie tylko musieli wykonać fachowo zdjęcia, ale też uwiecznić na nich wyjątkowe lokalizacje, o których być może niewielu wie. Tym sposobem organizatorzy chcieli nie tylko, aby dzieci i młodzież rozwijały hobby. Przede wszystkim miały bowiem odkrywać historię lokalną czy też walory turystyczne swej najbliższej okolicy.

Z tego podejścia bardzo zadowoleni byli nauczyciele, opiekuni młodych fotografów. Podobnie pomysł spodobał się władzom powiatu kartuskiego, które objęły swym patronatem całe przedsięwzięcie.

- Jest to niejednokrotnie problem, że, w myśl powiedzenia „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, wielu mieszkańców nie zna historii swoich miejscowości, zabytków czy jakichś bardzo ciekawych miejsc, związanych z historią II wojny światowej albo sprzed rozbiorów - mówi Paweł Kowalewski, członek Zarządu Powiatu Kartuskiego. - Ten konkurs zachęca właśnie dzieci i młodzież do tego, aby odkrywali nieznane miejsca (...), a poprzez prezentację w formie zdjęcia mogli to promować, pokazywać swoim kolegom, koleżankom czy też rodzinie.

Profesjonalna ocena

Sam konkurs ostatecznie wyszedł dość skromnie - zgłoszonych zostało łącznie kilkanaście prac. Myliłby się jednak ten, kto założy, że w takiej sytuacji łatwo wybrać zwycięzcę. Nie mogąc zgodzić się co do werdyktu, organizatorzy zaangażowali lokalnych profesjonalistów - fotografów Piotra Kuchtę i Mariolę Orkój Siterlee - by to oni swym doświadczonym okiem ocenili zgłoszenia.

Nawet oni przy tym nie umieli się zdecydować na jedną zwycięską pracę. Główna nagroda wobec tego powędrowała do dwóch osób: Nadii Piask z SP w Jelonku oraz Dominika Bobkowskiego z SP w Mirachowie.

Zwycięskie prace obejrzeć możecie w naszej galerii:

Laureaci otrzymali nagrody podczas uroczystego podsumowania w poniedziałek 20 maja. Każdy z nich dostał również dyplom z wydrukowanym zdjęciem, którym to na niego zasłużyli.

Po części oficjalnej czekał jeszcze poczęstunek, a następnie, wraz z opiekunami, uczestnicy mieli okazję pozwiedzać nieco samo Mirachowo - bogate właśnie w zapomniane historie.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Nadia Piask, SP w Jelonku; Dominik Bobkowski, SP w Mirachowie
II miejsce - Antonina Szmidt, SP w Chmielnie; Mikołaj Liss, ZKiW w Dzierżążnie
III miejsce - Wiktoria Stromska, SP w Mirachowie
wyróżnienia: Igor Kotłowski, SP w Mirachowie; Wiktoria Wenta, SP w Jelonku

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kartuzy.naszemiasto.pl Nasze Miasto