Przełożone terminy matur 2020 w powiecie puckim sprawiają kłopoty - także te komunikacyjne. Nie każdy z przystępujących do egzaminów ma okazję dojechać na nie własnym transportem, więc korzystać będzie z publicznego. Jak dotrzeć na maturę do Pucka, Kłanina czy Wejherowa?
Tu z pomocą pospieszył PKS Gdynia, który na przyszły tydzień (poniedziałek-środa 8-10 maja 2020) uruchamia dodatkowe, specjalne kursy dla maturzystów. Skoryguje także inne. Wszystko z myślą o ułatwieniu dojazdów.
Maturalne kursy jazdy autobusów PKS Gdynia - nowe kursy
Kursy, które zostaną uruchomione na okres od 8 do 10 czerwca (poniedziałek - środa):
- Linia 650 8:05 Władysławowo - Puck
- Linia 652 12:30 Puck - Jastrzębia Góra
- Linia 656 7:59 Połchowo - Puck (Mrzezino Dworzec 8:04, Mrzezino 8:07, Smolno Młyńska 8:10, Zelistrzewo 8:14, Błądzikowo Małe 8:17)
- Linia 656 13:00 Puck - Połchowo
- Linia 657 7:25 Chłapowo - Kłanino (Władysławowo 7:30, Swarzewo 7:36, Łebcz 7:46)
- Linia 657 12:30 Kłanino - Chłapowo
- Linia 660 7:10 Wierzchucino - Puck (Żarnowiec 7:23, Odargowo 7:27, Krokowa 7:40, Sławoszyno 7:46, Kłanino 7:52, Starzyno 7:54, Połczyno 8:05)
- Linia 660 12:25 Kłanino - Puck
- Linia 662 6:45 Dębki - Krokowa, w Krokowej możliwość przesiadki na autobus w kierunku Pucka i Wejherowa
- Linia 663 6:50 Karwia - Krokowa (Parszczyce 6:59), w Krokowej możliwość przesiadki na autobus w kierunku Pucka i Wejherowa
- Linia 672 7:30 Kielno - Wejherowo Tartaczna (7:39 Kamień, 7:43 Szemud, 7:51 Przetoczyno, 7:55 Sopieszyno)
- Linia 672 13:20 Wejherowo Tartaczna - Kielno (13:30 Wejherowo Dworzec Autobusowy, 13:55 Szemud)
- Linia 677 18:00 Lębork - Linia (tylko w dniach 8 i 10 czerwca)
Maturalne kursy jazdy autobusów PKS Gdynia - skorygowane kursy - powiat pucki
- Linia 660 12:35 z Pucka do Białogóry - jeżeli będą osoby chętne, autobus pojedzie przez Dębki
- Linia 689 - wykonany zostanie kurs o godz. 6:40 z Kopalina przez Lubiatowo (6:42), Osieki (6:46), Lublewo Lęborskie (6:51), Słuchowo (6:57), Białogórę (7:03), Wierzchucino (7:11), Prusewo (7:16), Brzyno (7:20), Nadole (7:25), Czymanowo (7:30), Rybno (7:38) i Warszkowo (7:49).
- Linia 689 13:00 z Wejherowa do Kopalina przez Warszkowo, Rybno, Nadole, Wierzchucino do Kopalina
Kursy PKS Gdynia, które przydadzą się w dojeździe na egzamin, a które od 8 czerwca wchodzą na stałe do obsługi:
- 650 6:55 Gdynia - Puck (Reda 7:20, Rekowo Górne 7:28, Celbowo 7:36)
- 652 18:15 Puck - Jastrzębia Góra
- 658 6:45 Puck - Wejherowo (7:04 Leśniewo, 7:10 Domatowo, 7:15 Domatówko)
- 658 7:35 Wejherowo - Puck (7:56 Domatowo, 8:01 Leśniewo, 8:11 Mechowo, 8:18 Darzlubie, 8:22 Połczyno)
- 658 18:10 Puck - Wejherowo
- 658 18:15 Wejherowo - Puck
- 660 7:30 Puck - Białogóra (Połczyno 7:38, Starzyno 7:48, Kłanino 7:50, Krokowa 8:00)
- 663 7:05 Krokowa - Wejherowo (Minkowice 7:07, Lisewo 7:11, Karlikowo skrzyżowanie 7:17)
- 663 12:30 Wejherowo - Krokowa
W PKS Gdynia podkreślają, że ułożenie maturalnego rozkładu jazdy nie byłoby możliwe bez szerokiej współpracy.
- Jednocześnie chcielibyśmy podziękować wszystkim szkołom powiatów: puckiego, wejherowskiego i lęborskiego, miasta Gdyni, oraz wszystkim osobom, które przygotowały dla nas materiały dotyczące uczniów dopuszczonych do egzaminów maturalnych podkreśla pomorski przewoźnik.
Polacy badają kosmos
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?