Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Olimpijski Camp Fair Play we Władysławowie. Do COS OPO w Cetniewie przyjedzie ekipa z trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Olimpijskie Campy Fair Play
Władysławowo, a dokładnie COS OPO Cetniewo gościć będzie uczniów pięciu szkół wyłonionych w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl, którzy biorą udział w Olimpijskich Campach Fair Play. To sześciodniowe obozy sportowe, w czasie których uczestnicy mają okazję doskonalić swoje umiejętności sportowe oraz czerpać inspirację od doświadczonych i utytułowanych polskich olimpijczyków.

Olimpijski Camp Fair Play we Władysławowie odbędzie się jeszcze przed Bożym Narodzeniem. I to on zakończy tegoroczny cykl, który już gościł w COS w Szczyrku. Szkoły, które biorą udział w campach, zostały wyłonione w trzeciej edycji #BieguFairPlayPKOl spośród 709 placówek z całej Polski.

Aby zakwalifikować się do campu, trzeba było przygotować relację z biegu.

- Tych trafiło do nas aż czterysta jedenaście, więc kapituła miała bardzo trudny wybór - mówi Katarzyna Deberny, dyrektor Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpijskiego. - Po długich obradach udało nam się wybrać pięć najbardziej interesujących, które pokazały zaangażowanie i integrację społeczności szkolnej oraz kreatywność uczniów i nauczycieli, a przede wszystkim radość płynącą ze wspólnego podejmowania wysiłku.

W obozach sportowych biorą udział uczniowie ze szkół podstawowych w Cierchach, Strzegocinie, nr 3 w Kozienicach, Kobiernicach i Izabelinie. Pomysłodawcą i organizatorem Olimpijskich Campów Fair Play jest Polski Komitet Olimpijski.

– Upowszechnianie idei olimpijskiej oraz szerzenie wartości olimpizmu wpisuje się w misję PKOl. Dzieci, oprócz spotkań i treningów z utytułowanymi olimpijczykami mają też warsztaty psychologiczne, edukacyjne oraz zajęcia integracyjne, podczas których poznają każdorazowo sześć dyscyplin olimpijskich, m.in. pływanie, koszykówkę, lekkoatletykę, wioślarstwo, czy siatkówkę – dodaje Deberny.

Za ideą ogólnopolskiego biegu według idei fair stoi Hanna Wawrowska, przewodnicząca Rady Fair Play przy prezesie PKOl. Bieg to najprostsza forma ruchu, dlatego dzieci zostały zaproszone do takiej aktywności, która jest naturalna dla każdego.

Olimpijski camp we Władysławowie

W trakcie campów ich uczestnicy spotkają się z wybitnymi polskimi olimpijczykami:

  • Natalią Madaj - mistrzynią z Rio de Janeiro w wioślarstwie,
  • Agnieszką Kobus-Zawojską - wicemistrzynią z Tokio i brązową medalistką z Rio de Janeiro w wioślarstwie,
  • biathlonistką Weroniką Nowakowską,
  • bokserką Karoliną Koszewską,
  • Konradem Niedźwiedzkim, brązowym medalistą z Soczi w łyżwiarstwie szybkim.

– Bardzo się cieszę, że mam okazję pokazać uczestnikom campów łyżwiarstwo szybkie i zachęcić ich do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny sportu. Idea olimpizmu i wartości olimpijskie to coś, co powinno być istotne w życiu każdego człowieka, niekoniecznie tylko sportowca. To bardzo ważne, że młodzi ludzie mają okazję poznać ten olimpijski świat – mówi Konrad Niedźwiedzki.

– Na sportowcu, który spełnia swoje marzenia i osiąga najważniejsze sukcesy, niejako ciąży obowiązek, by zachęcać młodzież do uprawiania sportu. Cieszę się, że odbywają się takie akcje, bo jestem przekonana, iż dzięki temu duża część dzieci zainteresuje się sportem i będzie bardziej aktywna – dodaje Agnieszka Kobus-Zawojska.

ZOBACZ TEŻ: WTT Youth Contender we Władysławowie: Trzy brązowe medale Polaków! W COS Cetniewo na podium Aleks Pakuła, Patryk Żyworonek, Mateusz Zalewski

Olimpijskie Campy Fair Play, organizowane przez PKOl podobnie jak #BiegFairPlayPKOl we współpracy z programem KINDER Joy of moving, nieprzypadkowo odbywają się w Centralnych Ośrodkach Sportu.

– Tutaj przecież zawodnicy budują formę przed swoimi najważniejszymi startami w życiu, dzięki czemu nasi młodzi uczestnicy mogą poczuć się przez kilka dni jak dorośli sportowcy. W ten sposób wychowujemy młodych adeptów olimpizmu i chcemy pozostawić poczucie, że sport może iść przez całe życie – dodaje Katarzyna Deberny.

Wszystkie szkoły, które nadesłały zgłoszenia do Biegu Fair Play PKOl, otrzymały pałeczkę sztafetową, która ma przypominać o najmłodszym o wartości współpracy zespołowej w duchu fair play.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

Zobacz też na dziennikbaltycki.pl - KLIKNIJ

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wladyslawowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto