Wypadek w Żelistrzewie: pijany i bez prawka - wsiadł za kółko i spowodował kraksę z motocyklem | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Maria Służewska-Gębka
Do groźnego zderzenia osobówki i motocykla doszło na ulicy Puckiej w Żelistrzewie, w niedzielę, 11 lipca 2021 r. Około godz. 16:25 na miejsce tego zdarzenia zostały wezwane służby ratunkowe powiatu puckiego. Choć okazało się, że jeden z uczestników ruchu to pijany pseudokierowca, to na szczęście nikt nie został ranny.

Wezwanie do zdarzenia na ul. Puckiej w Żelistrzewie, które wydawać by się mogło zwykłą kolizją drogową z udziałem osobówki i motocykla, okazało się wydarzeniem, w którym wyeliminowano z ruchu drogowego kolejną pijaną osobę, która wsiadła za kółko.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Fordem, 31-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego jadąc ulicą Pucką, podczas skrętu w lewo na parking przy sklepie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 27-letniemu mieszkańcowi powiatu puckiego, kierowcy motocykla Suzuki, który poruszał się ulicą Pucką w przeciwnym kierunku, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów - mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili protokoły oględzin pojazdów i miejsca zdarzenia.

Policjanci przebadali obu kierujących na obecność alkoholu w organizmie.

- Okazało się, że 31-letni kierowca Forda miał ponad pół promila alkoholu we krwi, ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami - mówi st. post. Monika Mularska. - Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo stanie przed sądem.

Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Mundurowi z KPP w Pucku przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.

- Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową - dodają w KPP w Pucku. - Apelujemy o rozwagę i zachowanie ostrożności na drogach.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie