Wypadek w Pucku: po zderzeniu na ul. Żarnowieckiej auto zatrzymało się na płocie | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Do groźnej kolizji na ul. Żarnowieckiej w Pucku doszło we wtorek, 6 lipca 2021 r. Na trasie między Puckiem a Połczynem droga została zablokowana na około pół godziny - czas w którym służby ratunkowe powiatu puckiego prowadziły działania.

Wezwanie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło około godz. 12:47 - dotyczyło ono groźnego zdarzenia drogowego, do którego doszło w Pucku na ul. Żarnowieckiej.

Na miejsce wypadku natychmiast udali się strażacy z KP PSP w Pucku, załoga Ratownictwa Medycznego Puck oraz policjanci z KPP w Pucku.

- Wstępnie zostaliśmy poinformowani o dachowaniu auta, które zatrzymało się na płocie - mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. - Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się trzy zastępy JRG Puck.

Pracująca na miejscu załoga ZRM przebadała uczestników zdarzenia, na szczęście nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

- Z ustaleń mundurowych wynika, że 79-letni mieszkaniec powiatu puckiego kierujący Skodą, włączając się do ruchu na ulicę Żarnowiecką w kierunku Połczyna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 37-letniej mieszkance powiatu puckiego kierującej Oplem, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów - mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia i przebadali kierujących - oboje byli trzeźwi.

Policjanci ukarali sprawcę kolizji mandatem karnym w wysokości 300 zł i 6 pkt karnymi.

- Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas włączania się do ruchu oraz o zasadzie ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego - przypominają w KPP w Pucku.

Wypadek w Pucku: po zderzeniu na ul. Żarnowieckiej auto zatr...

998 = 112. Od 15 czerwca 2021 roku w powiecie puckim dzwoniąc pod numer 998 Państwowej Straży Pożarnej usłyszymy komunikat: "Numer alarmowy 112, proszę czekać na zgłoszenie się operatora". Województwo pomorskie, podobnie jak i inne regiony, realizuje program przełączania numeru alarmowego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (CPR).

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie