Wypadek w Pucku: na ul. Żarnowieckiej doszło do groźnej czołówki dwóch osobówek | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Magdalena Gębka-Scuffins
Do groźnego wypadku na ul. Żarnowieckiej w Pucku doszło w piątek, 7 maja 2021 r. Na trasie między Puckiem a Połczynem czoło zderzyły się Kia i Volkswagen. Na miejscu pracowały załogi ZRM, strażacy i policja. Droga do Połczyna była nieprzejezdna przez około godzinę.

Wezwanie do służb ratunkowych powiatu puckiego z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło około godz. 11:25 - dotyczyło ono zdarzenia drogowego, do którego doszło w Pucku na ul. Żarnowieckiej.

Na miejsce wypadku natychmiast udali się strażacy z KP PSP w Pucku, załogi Ratownictwa Medycznego Puck oraz policjanci z KPP w Pucku.

Policjanci z puckiej drogówki wstępnie ustalili, że w zdarzeniu brali udział: 31-letni mieszkaniec Pucka kierujący Volkswagenem oraz 69-letni mieszkaniec gminy Wejherowo kierujący Kią.

Wypadek w Pucku: na ul. Żarnowieckiej doszło do groźnej czoł...

- Kierowca Volkswagena, jadąc od skrzyżowania z drogą W 216 w stronę Połczyna, nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania ciągu pojazdów - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Następnie zderzył się czołowo z jadącym z przeciwnego kierunku kierowcą Kii.

Niestety, w wyniku czołówki obaj kierujący odnieśli obrażenia i zostali przetransportowani do Szpitala w Wejherowie.

Mundurowi z puckiej komendy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali szkic sytuacyjny oraz dokumentację fotograficzną.

Droga była wyłączona z ruchu na czas trwania czynności policyjnych: w tym czasie funkcjonariusze kierowali ruch wyznaczonym objazdem.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie