MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Szpital Pucki szpitalem covidowym - zapadła decyzja wojewody pomorskiego. W puckim szpitalu leczeni będą pacjenci zakażeni koronawirusem

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Od 16 października 2020 szpital w Pucku opiekuje się chorymi na Covid-19. Co z pacjentami, którzy mają choroby niezwiązane z koronawirusem wymagające leczenia? Opiekę lekarską znajdą w innych szpitalach na terenie woj. pomorskiego, m.in. w Szpitalu w Wejherowie.

Zapadła decyzja wojewody pomorskiego w sprawie opieki medycznej świadczonej przez Szpital Pucki.

- W okresie od 16 października 2020 r. do 18 października 2020 r. włącznie, realizację świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 10 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 - pisze w swojej decyzji Dariusz Drelich. - Oraz w okresie od 19 października 2020 r. do odwołania poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 69 łóżek, w tym 3 łóżek z respiratorem dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Raport o koronawirusie w pow. puckim: piątek, 16 październik...

Jak informuje Szpital Pucki, w związku z decyzją wydaną przez wojewodę Dariusza Drelicha, szpital zmuszony jest do wstrzymania przyjęć na wszystkie oddziały szpitalne w Pucku.

- W obecnym stanie prawnym, Szpital Pucki zobligowany został do wykonania wspomnianej decyzji wojewody pomorskiego i podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do uzyskania gotowości placówki do realizacji decyzji wojewody - informują w puckiej lecznicy.

Decyzję skomentował także szef Szpitala Puckiego, starosta powiatu puckiego.

- Decyzją wojewody pomorskiego, Szpital Pucki w całości przeznaczony został do leczenia pacjentów chorujących na Covid-19 - mówi Jarosław Białk. - My, jako zarządzający szpitalem, zgadzamy się z tą decyzją, gdyż chcemy pomagać w ratowaniu wszystkich pacjentów.

Starosta pucki wyjaśnił, że pozostali pacjenci nie pozostaną bez opieki, ale pomocy będą musieli szukać w innych placówkach, aniżeli Szpital Pucki.

- Jeśli chodzi o innych pacjentów, to oni także będą mieli opiekę, będą transportowani do szpitali okolicznych, zazwyczaj będzie to szpital wejherowski czy też szpital lęborski lub szpitale gdyńskie - mówi Jarosław Białk. - Chcę Państwa zapewnić, że będziemy się starać, aby wszyscy chorzy trafiali do szpitali, żeby wszystkim była udzielana pomoc, tak długo, jak to będzie możliwe.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Katastrofa śmigłowca z prezydentem Iranu. Co dalej z tym krajem?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto