Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Pucka policja podsumowała wakacje nad morzem (2021) i zagrożenia, które wprowadzono na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Było ok. 200

Piotr Niemkiewicz
Piotr Niemkiewicz
Blisko 200 wpisów pojawiło się na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim tylko w czasie ostatnich wakacji. Co zgłaszano? M.im. nielegalne rajdy samochodowe, zagrożenie demoralizacją nieletnich, nielegalne picie alkoholu czy niedozwolone parkowanie.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy oraz turyści przekazywać mogą policjantom informacje o niepokojących lub sprzecznych z prawem zachowaniach występujących w naszym regionie.

Z "policyjnej mapy" w powiecie puckim korzystamy dość chętnie. Tylko podczas wakacji nad morzem 2021 naniesiono blisko 200 zgłoszeń.

- Z czego prawie połowa została potwierdzona przez funkcjonariuszy - komentuje rzecznik puckiej policji.- Wszystkie zgłoszenia są wnikliwe weryfikowane przez puckich mundurowych.

Trzeba pamiętać jednak, że w przypadku zgłoszenia pilnej interwencji należy korzystać z numeru alarmowego 112, ponieważ zaznaczenie zagrożenia na KMZB nie zastępuje interwencyjnego wezwania patrolu policji.

- Nieprawidłowe parkowanie lub oznakowanie drogi, przekraczanie dozwolonej prędkości, miejsca grupowania się nieletnich, nielegalne rajdy samochodowe, niszczenie zieleni czy spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych to część zagrożeń, które można zgłaszać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa - mówi sierż. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku.

Powiat pucki i zgłoszenia odnotowane na Krajowej Mapie Zagro...

W rejon wskazany na mapie zagrożeń regularnie kierowane są oznakowane, jak i nieoznakowane patrole policji, by potwierdzić otrzymane sygnały oraz eliminować zagrożenia.

Co w powiecie puckim najbardziej denerwowało autorów zgłoszeń? Jak wyliczyli mundurowi z KPP Puck, największą grupę stanowią zgłoszenia dotyczące nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Liderują królowie niechlujnego stawiania swoich samochodów.

- Łącznie odnotowano 54 zgłoszenia dotyczące nieprawidłowego parkowania pojazdów, 45 dotyczyło niestosowania się do znaków ograniczających prędkość, złą organizację ruchu drogowego zaznaczono na mapie 13 razy, a 4 razy zgłoszono nielegalne rajdy samochodowe - mówi Monika Mularska.

W czołówce znalazły się też miejsca spożywania alkoholu w miejscach zabronionych (27), miejsca, w których dochodziło do grupowania się nieletnich zagrożonych demoralizacją (13), akty wandalizmu (8) i dzikie wysypiska śmieci (5).

W dalszym ciągu zachęcamy do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Sygnały przekazywane przez społeczeństwo umożliwiają policji skuteczne i szybkie eliminowanie zagrożeń oraz niepożądanych zjawisk. Poszerzają także wiedzę o miejscach ich występowania, a co za tym idzie możliwa jest lepsza dyslokacja służby.

Na Krajowej Mapie ostatnio dodano kolejną kategorię. To "Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej".

Powiat pucki: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim. Jak działa?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim funkcjonuje od lipca 2016.

Działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w powiecie puckim i pozostałych regionach Pomorza oraz Polski sprawdzisz w tym miejscu - KLIKNIJ i przejdź do interaktywnej mapy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto