Powiat pucki. Jeden poranek - trzy wypadki: Celbowo, Karlikowo-Piaśnica i Lisewo | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Służby ratunkowe powiatu puckiego miały niesamowicie pracowity poranek, w piątek, 2 lipca 2021. Do wypadku w Celbowie (gmina Puck) zostały wezwane już po 6 rano. Następnie wyjazd na trasę Piaśnica-Karlikowo (gmina Krokowa), a chwilę później do Lisewa (gmina Krokowa). Co było przyczyną tych zdarzeń drogowych?

Na dzień dobry - pijany kierowca.

Około godziny 6:20 policjanci puckiej drogówki pracowali na miejscu zdarzenia drogowego w Celbowie.

- 34-letni kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył w znak
- mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - Po przebadaniu mężczyzny przez mundurowych okazało się, że prowadził on po użyciu alkoholu, dlatego policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Pokiereszowane Audi i ranny kierowca - przyczyny wypadku będą ustalane.

Około godziny 8:30 dyżurny puckiej policji otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o zdarzeniu drogowym na trasie Piaśnica - Karlikowo, dokąd natychmiast skierował policjantów ruchu drogowego.

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 53-letnia kierująca pojazdem marki Audi, mieszkanka gminy Puck, z nieznanych przyczyn na łuku drogi zjechała na pobocze i uderzyła w przydrożne drzewo - mówi st. post. Monika Mularska. - Kobieta trafiła do szpitala. Dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia zostaną ustalone w trakcie prowadzonego postępowania przez śledczych.

Pechowy dzień dla Audi i ich kierowców?

Zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym, tym razem w Lisewie, dyżurny policji w Pucku otrzymał około godziny 8:50.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 25-letnia kierująca pojazdem marki Audi, jadąc w kierunku Wejherowa, również z nieznanych przyczyn zjechała na prawe pobocze do przydrożnego rowu i bokiem pojazdu uderzyła w drzewo - tłumaczy st. post. Monika Mularska. - Kobieta trafiła do szpitala. Sprawą zajmą się śledczy, którzy wyjaśnią dokładne przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Powiat pucki. Jeden poranek - trzy wypadki: Celbowo, Karliko...

Doświadczenie i dane zebrane przez puckich policjantów pokazują, że główną przyczyną tego typu zdarzeń jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

- Zadbajmy o to, by bezpiecznie dojechać do celu. Zmieniające się często warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo - apleują w KPP w Pucku. - Deszczowa pogoda, która następuje po słonecznym dniu usypia czujność uczestników ruchu. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie