MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Policjanci uratowali 33-latkę, która chciała skoczyć z wiaduktu. Tu znajdziesz pomoc w kryzysie psychicznym

OPRAC.: Red.
123rf // zdjęcie ilustracyjne
Natychmiastowa reakcja i zdecydowane działanie dzielnicowych z komisariatu we Wrzeszczu pozwoliły na uratowanie 33-latki, która chciała skoczyć z wiaduktu. Zdeterminowani policjanci podjęli z nią rozmowę, chwycili ją, a następnie przenieśli na drogą stronę barierki i zabrali w bezpieczne miejsce. Mieszkanka powiatu puckiego trafiła pod opiekę specjalistów.

Chciała skoczyć z wiaduktu, pomogli policjanci

W czwartek po godzinie 16:00 policjanci odebrali zgłoszenie, że na ul. Klinicznej stoi kobieta i chce skoczyć z wiaduktu. Liczyła się każda sekunda, dlatego też na miejsce natychmiast pojechali mł. asp. Marek Matras i sierż.szt. Łukasz Kruszyński - dzielnicowi z komisariatu we Wrzeszczu. Ponieważ sytuacja wymagała szybkiego działania, bez chwili wahania ruszyli w stronę kobiety. Podjęli spokojną rozmowę z 33-latką i w pewnym momencie chwycili ją i przenieśli na drugą stronę barierki. zaopiekowali się 33-latką i udzielili jej wsparcia psychicznego aż do przyjazdu ratowników medycznych. Wezwana na miejsce załoga pogotowia zabrała kobietę do szpitala.

Tu znajdziesz pomoc w kryzysie psychicznym

  • Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku.
  • Jeśli widzisz, że twoja znajoma, znajomy jest smutny, przygnębiony to zapytaj, jak możesz im pomóc, udziel jej praktycznej pomocy, uczul jej bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
  • Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.
  • Jeśli sam/a czujesz się gorzej, nie wahaj się poprosić o pomoc.
  • Szukaj pomocy w instytucjach pomocowych takich jak np. Ośrodek Interwencji Kryzysowej MOPR w Gdańsku, telefon: 58 511 01 21, który jest czynny całą dobę i mieści się przy Placu Księdza Prałata Jana Gustkowicza 13 w Gdańsku.
  • Korzystaj też z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak m.in. 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00.
  • 116 111- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Możesz także wejść na stronę www.pomorskiedlaciebie.pl i tam szukać pomocy.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź "Dziennik Bałtycki" codziennie. Obserwuj dziennikbaltycki.pl!

od 7 lat
Wideo

Znaleziono ślady ptasiej grypy w Teksasie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wladyslawowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto