Pijany kierowca zatrzymany w Kosakowie: dalszą jazdę uniemożliwili mu policjanci poza służbą | ZDJĘCIA, NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dwóch policjantów będących poza służbą i jeden przebywający na urlopie zatrzymali pijanego kierowcę: jak się okazało, mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu! 39-latek poruszał się rozbitym autem, a dzięki czujności funkcjonariuszy nie zagroził innym uczestnikom ruchu.

Akcja zatrzymania nietrzeźwego kierowcy miała miejsce w środę, 7 lipca 2021 w Kosakowie.

Dwóch oddelegowanych do Komendy Powiatowej w Pucku funkcjonariuszy z Komendy Stołecznej Policji post. Marcin Tutaj i st. post. Krystian Rzeszowski po służbie oraz st. post. Krzysztof Wachowicz z Komendy Powiatowej Policji Łódź - Wschód przebywający właśnie na urlopie, zauważyli uszkodzoną osobówkę Renault, wjeżdżającą na parking jednego ze sklepów w Kosakowie.

- Kierowca wzbudził zainteresowanie policjantów nietypowym zachowaniem, a pojazd, którym się poruszał był widocznie uszkodzony - mówi st. post. Monika Mularska, oficer prasowy KPP w Pucku. - W związku z tym mundurowi postanowili podjąć czynności zmierzające do ustalenia, czy kierowca nie potrzebuje pomocy. W trakcie dokonywania sprawdzeń wyczuli oni woń alkoholu.

Policjanci natychmiast zareagowali i uniemożliwili pijanemu kierowcy dalszą jazdę, poinformowali dyżurnego puckiej jednostki, który skierował na miejsce funkcjonariuszy z ruchu drogowego.

- Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy okazało się, że 39-letni mieszkaniec gminy Kosakowo, ma prawie 3 promile alkoholu w organizmie - mówi st. post. Monika Mularska. - Puccy mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy, a za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Dzięki działaniom policjantów udało się wyeliminować kolejnego nietrzeźwego kierującego, a być może uniknąć kolejnej tragedii na drodze.

- Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia - ostzregają w KPP w Pucku. - Oprócz tego sprawca musi liczyć się z sądowym zakazem kierowania pojazdami i wysoką karą finansową.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

Państwowa Inspekcja Pracy skontrolowała małe budowy.

Wideo

Dodaj ogłoszenie