Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dzielnicowi z Władysławowa pomogli uratować seniorkę, która przebywała w izolacji | NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Dzielnicowi z Władysławowa pomogli 69-letniej kobiecie, która znalazła się w bardzo niebezpiecznej sytuacji: u kobiety zarażonej koronawirusem nasiliły się objawy choroby Covid-19, które powodowały kłopoty z oddychaniem. Kobieta upadła w mieszkaniu na podłogę i nie miała siły się podnieść, a obok niej nie było nikogo, kto mógłby jej pomóc. Na szczęście z pomocą przyszli dwaj dzielnicowi, którzy zaopiekowali się kobietą do przyjazdu karetki.

Od początku trwania pandemii koronawirusa obowiązki funkcjonariuszy policji nabierają zupełnie nowego znaczenia. Mundurowi codziennie sprawdzają nie tylko miejsca pobytu osób objętych kwarantanną, ale starają się nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Nie inaczej było i tym razem.

W środę, 1 grudnia 2021 dzielnicowi z Władysławowa: sierż. sztab. Piotr Bolda oraz asp. Sebastian Lessnau, podczas kontroli osób przebywających na kwarantannie, otrzymali od pracowników sanepidu informację o tym, że nie mogą nawiązać kontaktu z jedną z osób przebywających w izolacji z powodu zakażenia koronawirusem.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres, a tam, podczas rozmowy przez domofon, głos kobiety wskazywał, że rozmówczyni ma problem z zaczerpnięciem oddechu - po chwili jej głos w słuchawce zamilkł.

- To był jasny sygnał dla policjantów, że dzieje się coś złego, dlatego mundurowi wbiegli do klatki schodowej i weszli do mieszkania kobiety. 69- latka leżała na podłodze i bardzo ciężko oddychała - mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. - Dzielnicowi, przy zachowaniu wszelkich środków ochrony osobistej, podjęli czynności pierwszej pomocy przedmedycznej, monitorując nieustannie jej czynności życiowe do czasu przyjazdu służb medycznych, nie dopuszczając do utraty świadomości seniorki.

Po przyjeździe karetki, przekazali kobietę ratownikom medycznym, którzy udzielili kobiecie fachowej pomocy medycznej.

To nie pierwszy przykład z powiatu puckiego, kiedy działania funkcjonariuszy policji pomogły w ratowaniu ludzkiego życia. Mundurowi podlegający pod pucką komendę pomogli w uratowaniu m.in. 82-letniego mężczyzny z gminy Puck oraz 70-letniego pucczanina.

- Obecna sytuacja epidemiologiczna stawia przed nami nowe wyzwania - tłumaczy mł. asp. Łukasz Brzeziński. - Fakt, że mieszkańcy doceniają naszą pracę oraz z należytą powagą i odpowiedzialnością stosują się do wprowadzonych zakazów, jest istotnym wsparciem również dla naszej codziennej służby.

Byłeś świadkiem zdarzenia na terenie powiatu puckiego? Daj nam znać! Podziel się zdjęciami z nami i naszymi Czytelnikami. Prześlij je nam na maila ([email protected]) lub wyślij w wiadomości prywatnej na naszym fanpejdżu - kliknij w baner poniżej i przejdź na naszego Facebooka:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto