28. Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej. Wielki powrót puckich gwiazd siatkówki Marcin Wika/Daniel Pliński | ZDJĘCIA, WIDEO

Piotr Niemkiewicz
Konrad Kędzior, Miasto Puck
Boiskowa para Marcin Wika - Daniel Pliński wygrała 28. Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej. Marcin Wika na podium stanął też w turnieju mikstów, gdzie partnerowąła mu Anna Wika. W OPEN wśród pań triumfowały Marta Przyradzka i Zofia Przyradzka. W Pucku na plaży pojawiła się też siatkarska młodzież.

Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej, Puck 2021

28. Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej to rozgrywki, które toczą się na puckiej plaży. W trakcie dwudniowych zmagań w czasie tegorocznych wakacji emocji nie brakowało.

- Rozpoczęliśmy tę siatkarską zabawę 28 lat temu, sam jeszcze wtedy grałem - wspomina Marek Błażejewski, jeden z organizatorów siatkarskich mistrzostw w Pucku. - To była wtedy nowość: jeden z pierwszych ogólnopolskich turniejów.

Puckie zawody rozwijały się, a z roku na rok przybywało i par i utytułowanych graczy. Plaża przy molo gościła m.in. reprezentantów Polski, mistrzów kraju. Ci w Pucku najbardziej znani, czyli Daniel Pliński i Marcin Wika w tym roku też zagrali i mogą święcić triumfy, bo udało im się wygrać w kategorii OPEN.

- Do rozgrywek zgłosiło się 14 par męskich z całej Polski, a zwyciężyła para z Pucka: Marcin Wika i Daniel Pliński, która w finale pokonała parę z gminy Puck Michała Wycherta i Kamila Czyrkowskiego - relacjonuje Marek Błażejewski z MKS Korab Puck.

Najniższy stopień podium zajęła również para z puckiej gminy Jakub Palczykowski - Przemysław Jankowski.

27. Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej. Na boiskach przy molo siostry Przyradzkie z Władysławowa, Jakub Nowak i Mikołaj Lange

27. Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej. Przy mol...

Marcin Wika na podium pojawił się drugi raz, w kategorii Mikstów Open. Tu po złoto sięgnął z Anną Wiką, wygrywając rywalizację w gronie 15. par.

- W finale nasi mieszkańcy pokonali małopolską parę Weronikę Krysztofiak i Konrada Kotlarskiego 21:15 - mówią organizatorzy.

Brązowe medale przypadły Anecie Bonk i Wojciechowi Stachowiczowi.

Turniej kobiet w kategorii OPEN przyciągnął do gry 12 par z całej Polski. Złote medale przypadły ekipie Marta Przyradzka/Zofia Przyradzka z Władysławowa, które w finale pokonały Magdalenę Obszańską i Annę Jakimską. Brąz wywalczyły Agata Kurczyńska i Katarzyna Lipska.

W młodzieżówce (U-16 ) obsada była najmniej liczna, bo w sumie zagrało 6 ekip. Pierwsze miejsce zajęła para Aleksandra Wika/Anna Wika. Drugie miejsce wywalczyły dwie Julie: Julia Dettlaff/Julia Badowska, a na najniższym stopniu podium stanęli Julia Kiernozek i Maciej Stachecki.

Najlepsze pary otrzymały pamiątkowe medale i dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.

Otwarte Mistrzostwa Pucka w Siatkówce Plażowej, Puck 2021 - wszystkie klasyfikacje