13 medali zawodników LKS Ziemi Puckiej w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Okręgu. Ze złotem wracają Szymon Groenwald i Mateusz Helman

Piotr Niemkiewicz
LKS Ziemi Puckiej
Szymon Groenwald i Mateusz Helman wywalczyli dwa cenne złota dla LKS Ziemi Puckiej. Sukcesów na mistrzostwach okręgu było znacznie więcej, bo trenerzy cieszyć się mogli aż z 13 krążków.

Trwa dobra passa lekkoatletów z powiatu puckiego, dla których znowu zaświeciło słońce w Słupsku. Tym razem okazją do powiększenia klubowego konta medalowego stały się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Okręgu w kategorii U 16 i U 18. I wzrosło ono solidnie, bo młodzi sportowcy przywieźli ze sobą aż 13 krążków.

Te najcenniejsze to dzieło miotacy - Szymon Groenwald w rzucie młotem wygrał wynikiem 55,13, a Mateusz Helman triumfował w pchnięciu kulą (15,34).

Garść srebrnych medali to wspólne dzieło tej ekipy: Iza Thrun (rzut młotem - 32,33), Olga Czaja (skok wzwyż - 155 cm), Mateusz Helman (dysk 44,41), Mikołaj Kobierzyński (młot - 35,52), Cezary Wesserling (bieg na 100 m - 11,51), Dawid Zaliński (800 m - 2:03,96) oraz sztafeta 4 x 100 m dziewcząt z wynikiem 53,23.

45 lat Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej.  Na zdjęciu (wykonano na 40-lecie klubu): Małgorzata Flejszar - Wendt, Magda Czenska, Tomasz Mudlaff, Monika Długa - Kujawska, Aleksandra Pallach, Roman Paszke, Magdalena Wittstock, Waldemar Płomień.

45 lat Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Ziemi Puckiej: mał...

Trzecie miejsca premiowane brązem wywalczyli: Iza Thrun (dysk - 26,73), Dominika Duraj (biegu na 200 m - 26,66), Szymon Groenwald (dysk - 43,93), Andrzej Tański (400 m - 52,33).

- Ponadto w Lekkoatletycznych Mistrzostwach Okręgu w kategorii U-16 Magdalena Białowąs zdobyła dwa srebrne medale w w biegach na 60 m wynikiem 8,88 oraz w biegu na 300 m wynikiem 44,94 a Paweł Tański wywalczył srebrny medal w biegu na 1000 m wynikiem 3:13,59 - podsumowuje trener Waldemar Płomień.