Wybierz region

Wybierz miasto

  43. Letnie Koncerty Organowe i Kameralne im. Eugeniusza Brańki - dzień 7

  Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
  Władysławowo, ul. al. Żeromskiego S./32

  20:00 Czwartek, 13 sierpnia

  • Wstęp wolny

  Co roku Festiwal daje możliwość obcowania z muzyką na światowym poziomie tysiącom melomanów. Zasługa w tym Organizatorów, tj. Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie, tamtejszej Parafii Wniebowzięcia NMP, a także Dyrektora Artystycznego – Karola Lipińskiego-Brańki, którzy traktują LKOiK jako imprezę priorytetową i prestiżową. W tym roku dodatkowo partnerem edycji jest Stowarzyszenie im. Eugeniusza Brańki.

  Tegoroczna edycja obfitować będzie w różnorodność stylistyczną oraz wykonawczą. Wystąpią artyści aż z 6 krajów, tj. Francji, Turcji, Włoch, Litwy, Wlk. Brytanii oraz oczywiście z Polski.

  Formuła koncertów, wzorem lat ubiegłych zamyka się w koncertach tematycznych. Idee fix tej edycji jest jednak przybliżenie słuchaczom instrumentów mniej znanych, bądź na co dzień nie kojarzonych bezpośrednio z muzyką tzw. poważną. Usłyszymy zatem Warszawski Kwintet Akordeonowy – znakomity, ceniony zespół, który przybliży nam znane dzieła muzyki klasycznej w transkrypcjach na pięć akordeonów. Tydzień później zabrzmi wyjątkowy zespół gitarowy Jacaras, który wraz z wybitną sopranistką Julietą Gonzales-Springer z Meksyku wykona dzieła z czasów wielkich odkryć geograficznych i misji do „Nowego Świata”. Muzyka ze Starego Kontynentu, a dokładnie muzyka francuska w koncercie „Pod niebem Paryża” zabrzmi w wykonaniu młodego zespołu, a nagrodzonego już Fryderykiem – Morpheus Saxophone Quartet – kwartetu saksofonowego z Warszawy. Całości wyjątkowych instrumentów dopełni altówka – instrument bardzo rzadko pojawiający się w programach koncertowych. Zagra na niej, z towarzyszeniem Orkiestry Festiwalowej, wykładowczyni Akademii Muzycznej w Łodzi – dr Dorota Stanisławska.

  Letnie Koncerty Organowe i Kameralne 2015 to również plejada znakomitych organistów polskich i zagranicznych. Wśród nich m.in.: prof. Józef Serafin, prof. Marietta Kruzel-Sosnowska, Andre Siekierski /Francja/, Nicolo Sari /Włochy/, Richard Basier /Wlk. Brytania/, czy Hoel Hazebroucq – znakomity francuski improwizator.

  Tegoroczna edycja to także „trampolina młodych” – znakomitej młodej dyrygentki, wywodzącej się
  z Władysławowa, a obecne mieszkającej na Litwie – Zofii Guz, która poprowadzi Orkiestrę Festiwalową 13 sierpnia oraz Sonera Yildirima – barytona z Turcji.

  Zapraszamy serdecznie do udziału, w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym na wybrzeżu – 43. edycji Letnich Koncertów Organowych i Kameralnych we Władysławowie.

  Program:
  Magia smyczków

  Wystąpi:
  Dorota Stanisławska – altówka /Łódź/
  Marietta Kruzel-Sosnowska – organy /Warszawa/
  Kameralna Orkiestra Festiwalowa
  Zofia Guz – dyrygent /Litwa/

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat pucki

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat pucki