Węgierski przewoźnik tanich linii lotniczych Wizz Air wprowadza dodatkową opłatę dla pasażerów, którzy "z jakiegokolwiek powodu nie mieszczą się na jednym miejscu".

Węgierski przewoźnik Wizz Air wprowadził zmiany dotyczące rezerwacji miejsc oraz odprawy przed lotem. Jak informuje portal branżowy fly4free.pl - od 15 sierpnia nie można już odprawiać się wcześniej niż 48 godzin przed lotem. Chyba, że zdecydujemy się na dodatkową zapłatę za wykupienie miejsca na pokładzie.

Nowe przepisy, jakie wprowadził Wizz Air, obowiązują rezerwacje dokonane od 15 sierpnia. Zakładają również, że nie będzie możliwa odprawa w dwie strony, jeśli nasz pobyt za granicą trwa dłużej niż 15 dni. W przypadku wycieczki np. 16-dniowej pasażerowie będą się mogli odprawić bezpłatnie do 48 godzin przed lotem powrotnym.

To jednak nie koniec zmian w Wizz Air. Na stronie internetowej przewoźnika można przeczytać, że "Pasażerowie, którzy z jakiegokolwiek powodu nie mieszczą się na jednym miejscu, muszą wykupić miejsce dodatkowe w cenie miejsca dla osoby dorosłej".

- Jest wiele powodów dla których nasi klienci decydują się na wykupienie dodatkowego miejsca siedzącego w samolocie podczas lotu. Większość z nich potrzebuje dodatkowego komfortu, podczas gdy niektórzy dodatkowe miejsce wykorzystują do przewiezienia wartościowych przedmiotów (takich jak: instrumenty muzyczne lub inne delikatne przedmioty). Zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami w branży, we wszystkich tych sytuacjach, pasażerowie są zobowiązani do wykupienia dodatkowych miejsc siedzących przed planowym lotem. W razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań dotyczących zasad konieczności wykupu dodatkowego miejsca, zalecamy kontakt z Telecentrum WIZZ - komentuje sprawę Wizz Air.

Zobacz też: Manewry sił powietrznych USA na wyspie Guam w zw. z groźbami Korei Północnej

Biznes

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Fly (gość)

Idąc takim tokiem durnego rozumowania osoby ważące poniżej np.50 kg lecą za darmo ??? Juz raz ta linia zabrała bagaż podręczny ...teraz jak stracili sporo klientów to bagaż podręczny wraca za free

8449 (gość)

Ryanair całkiem poważnie chce wprowadzić miejsca stojące w samolotach, ale na razie żaden europejski port lotniczy nie zgodził się na przyjęcie samolotu z takimi pasażerami.
Wcześniej Ryanair rozważał też miejsca "półstojące" (podpórki dla pasażerów).

Jeśli biedota chce latać samolotami, musi się liczyć z takimi trendami.

Chuda zuza (gość)

Wizzair trochę przesadza, z chęci zysku, przewozu większej ilości pasażerów już dwukrotnie spotkałam się z tym że była zwiększona liczba rzędów siedzeń, Wyglądało to tak że kiedy zajęłam odpowiednie miejsce moje kolana dotykały siedzenia z przodu a kiedy pasażer na tym siedzeniu oparł się o oparcie to ono dotykało prawie mojego nosa. Ważąc 54 kg czułam się tak jak w klatce przez 2 godziny lotu ciało zaczęło mi drętwieć wody w takiej ciasnocie niemożliwe było chociażby najprtostrze ćwiczenie usprawniające krążenie krwi.

Bardzo dobry pomysł ten zakup ścinaczki. (gość)

Tak grubasy jak się nie mieście na jednym miejscu to płacić albo schudnąć!!!!!!

adam (gość)

jak dwa miejsca ? w kinie też , oraz w samochodzie, autobusie , pociągu ......? masz jedno miejsce i wara od drugiego , chyba że zapłacisz za dwa......raz jechałem SKM było rano spać mi się chciało a tu naraz ktoś mnie puka i każe mi się przesiąść z pod okna bo chce siedzieć naprzeciw swego chłopaka :) niezła jazda ..................wyzwiska itd a chłopak mnie przepraszał za swą laskę :)

LOT dla bogatszych, tanie dla biedniejszych!!!! (gość)

Trzeba wykupić tą niemiecka firmę lotniczą co bankrutuje i zrobić polskie tanie linie!!!!!