W ZUS Puck w lutym 2018 specjaliści doradzą pracodawcom z powiatu puckiego jak prawidłowo opłacić e-składki W ZUS Puck w lutym 2018 specjaliści doradzą pracodawcom z powiatu puckiego jak prawidłowo opłacić e-składki

W ZUS Puck w lutym 2018 specjaliści doradzą pracodawcom z powiatu puckiego jak prawidłowo opłacić e-składki (© SŁAWOMIR MIELNIK / NOWA TRYBUNA OPOLSKA )

Pomoc doradcy płatnika składek - to nowa usługa, którą oferować będzie pomorski ZUS. Puck już w lutym może liczyć na fachową pomoc specjalistów, którzy doradzą pracodawcom z powiatu puckiego jak prawidłowo opłacić e-składki.

Od 1 lutego 2018 pracodawcy z powiatu puckiego mogą skorzystać z pomocy ZUS-owskiego doradcy płatnika składek.
- Po sukcesie doradców emerytalnych ZUS wprowadza kolejną usługę, tym razem adresowaną do przedsiębiorców, którym chce udzielać kompleksowego wsparcia - wyjaśnia Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy województwa pomorskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. - Wraz z pojawieniem się e-Składki i indywidualnego numeru rachunku składkowego wśród płatników pojawiły się wątpliwości.

ZOBACZ TEŻ: Studio Bałtyckie #19 - Hanna Czapp, Powiatowy Urząd Pracy w Pucku | WIDEOTe dotyczyły m.in. tego, czy prawidłowo został wykonany przelew, czy jest dobry numer rachunku, w jaki sposób rozliczane są płatności, a także co zrobić w przypadku zadłużenia, żeby nie stracić dobrowolnego ubezpieczenia. Te właśnie wątpliwości rozwiać mają w ZUS Puck doradcy płatników składek.
- Są to odpowiednio przeszkoleni pracownicy sali obsługi klientów, którzy będą przyjmować przy wyznaczonych stanowiskach - tłumaczy Krzysztof Cieszyński z pomorskiego ZUS. - Zadaniem doradców będzie udzielanie indywidualnych porad dotyczących sposobu rozliczania wpłaty, wysokości opłaconych składek, funkcjonowania Programu Płatnik, zadłużenia na koncie i sposobów w jaki je spłacić.Na Pomorzu na potrzeby pracodawców pracować będzie 51 doradców. Oddział w Gdańsku i podległe mu placówki zapewni ich 39, a oddział słupski 12.
- Aby skorzystać usług doradcy płatnika składek na ekranie automatu w sali obsługi klienta trzeba wybrać "Składki/Ubezpieczenia”, a następnie „Doradca płatnika” - wyjaśniają w ZUS Puck.


Peryskop Dziennika Bałtyckiego:


Czytaj także

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!