Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

W sobotę, 12.01.2019, Enej zaśpiewał kolędy we Władysławowie. Widownia żegnała artystów owacjami na stojąco.

Łukasz Bartkowiak
Projekt "Kolędowanie pod wspólnym niebem".
Projekt "Kolędowanie pod wspólnym niebem". Łukasz Bartkowiak
Koncertujący w Polsce i zagranicą zespół, zapragnął otwierać ludzi na nowe doznania, z pomocą muzyki, tradycyjnych kolęd oraz pastorałek projektu "Kolędowanie pod wspólnym niebem". Kolędowanie z Enejem to niezwykły projekt, który ma celu dzięki udziałowi widowni, wywołać szczególny nastrój świąt.

Gawęda zespołu

W sobotę, po koncercie zespołu w hali ZS Nr. 1 we Władysławowie, puck.naszemiasto.pl rozmawiało za kulisami z członkami zespołu. Wokalista i akordeonista Piotr „Lolek” Sołoducha, zapytany o to, co motywuje artystów do tak żywiołowego grania? – Zespół nakręcony jest na publiczność. Chodzi o domowy, rodzinny klimat. Nie zawsze jest chęć. To, jak na scenie jest wiele instrumentariów, jest łatwiej. Chcemy by wszyscy się czuli jak przy wigilijnym stole. Puzonistę Kubę „Czaplay” Czaplejewicza, puck.naszemiasto.pl zapytało – Co czujecie dając koncert? – Cieszymy się w głębi duszy. Kolędy to szczególny, ciepły czas. Cieszymy się jak ludzie się z nami bawią. Bardzo przyjemne uczucie.

Wypowiedział się też road manager Łukasz „Borewicz” Bornus – Bardzo fajny koncert. Świetny organizator Grzesiek Białas, organizacja, oprawa. Chciałbym abyśmy tu częściej wracali. Puck.nasze.miasto dowiedziało się również, że nazwisko menagera drogi, bierze się najpewniej z białoruskich korzeni. – Moja rodzina pochodzi z Chełmna, to jednak, choć nie mam 100 % pewności, przypuszczam, że przybiliśmy z Białorusi, ze wsi Burnosy nad Niemnem. Dla puck. naszemiato.pl wypowiedział się także kierowca zespołu Mirosław Szymański. – Z zespołem jeżdżę już od 6 lat, są dla mnie jak synowie, to już dla mnie ponad tysięczny koncert z nimi.

Głos publiczności

Prócz ludzi, którzy po par pierwszy słuchali Eneja, wśród najmłodszych było wielu roztańczonych entuzjastów, wszyscy komentowali, że było super, nie zabrakło wieloletnich fanów. Wśród nich Magdalena Bizewska i Ferra Paulina, uczennice PCKZiU w Pucku: – Eneja słuchamy od 3-4 lat, już po raz 6 jesteśmy na koncercie tego zespołu, wcześniej byłyśmy m.in. w Karwi i w Gdyni. Zawsze się dobrze bawimy.

Wesoły rozśpiewany Kozak

Enej, od którego imienia zespół wziął swoja nazwę, to wesoły Kozak podróżujący po świecie i główny bohater "Eneidy" Iwana Kotlarewskiego. Zainteresowania muzyką folkową, szczególnie ukraińską, miały źródło w pochodzeniu członków zespołu - rodzina braci Sołoducha ma korzenie ukraińskie, natomiast Mirosław Ortyński urodził się we Lwowie. Pozostali członkowie zespołu to Polacy, co czyni grupę różnorodną kulturowo. Zespół powstał w Olsztynie w 2002 roku. Warto wspomnieć też o wokalistce, Patrycji Kunert, która dołączyła do projektu świątecznego „Kolędy pod wspólnym niebem”, śpiewając kolędowe kołysanki. Gościnnie zagrali także, Arek Krawiel, -klawisze, Cezary Kuczyński- voc, Roland Bilicki- skrzypce.

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: W sobotę, 12.01.2019, Enej zaśpiewał kolędy we Władysławowie. Widownia żegnała artystów owacjami na stojąco. - Władysławowo Nasze Miasto

Wróć na wladyslawowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto