Sierpniowa burza w powiecie puckim: grzmiało, błyskało a z nieba lały się potoki wody. Pogodowy armagedon przetoczył się m.in. przez Hel. Wiatr łamał i wyrywał korzenie. W sobotę od rana strażacy i urzędnicy pracowali na pełnych obrotach.

Sierpniowa burza w powiecie puckim: AKTUALIZACJA: godz. 14
Przy drodze 216 (Reda-Hel) jedna z sosen niebezpiecznie pochyliła się nad jezdnią. Drzewo miało naruszony system korzeniowy - prawdopodobnie wichura próbowała je wyrwać z ziemi.

Na miejscu pojawili się strażacy z OSP Hel oraz helska Straż Miejska - trasę wjazdową zabezpieczono a drzewo pocięto i usunięto.
- Zagrożenie zostało zneutralizowane - komentuje Marek Dykta.


wideo: Marek Dykta


Sierpniowa burza w powiecie puckim (11-12.08.2017) - intensywne opady deszczu, silny wiatr i liczne pioruny - napędziła strachu wszystkim. A strażakom i służbom miejskim przysporzyła sporo porannej pracy.
- Wyglądało to straszniej niż było w rzeczywistości - relacjonuje Marek Dykta, sekretarz Urzędu Miasta Hel. - Na szczęście obyło się bez uszkodzeń i strat jeśli chodzi o budynki.


ZOBACZ TEŻ: Burza na Pomorzu - 11/12.08.2017 | zdjęcia, wideo, mapa burzowa, mapa opadów | MASZ ZDJĘCIE LUB FILM? Wyślij je nam na db.puck@prasa.gda.plW Helu wichura łamała gałęzie, wywracała znaki drogowe i parasole stojące przy restauracjach. Od rana strażacy z OSP Hel usuwali skutki nocnej burzy w powiecie puckim - na ulicach miasta, helskim cmentarzu, na drodze prowadzącej na cypel i w centrum miasta.
- Intensywna praca strażaków, strażników miejskich i służb komunalnych sprawiła, że wszystkie trasy są udrożnione.

ZOBACZ TEŻ: Masowa awaria prądu na Pomorzu. Jak zgłosić awarię?
Strażacy

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Lil (gość)

Kasiu szukanie nie boli tak samo jak i myślenie - postaraj sie zrozumiec, że czym innym jest rozpisanie kilku dni prognozy pogody i opatrzenie takiego artykulu zdjęciem żółtych słoneczników - a czym innym artykul dodany na główną stronę i ostrzegajacy ludzi, że konkretnej nocy będzie mocna burza. Zanim więc kolejny raz bedziesz chciala zabłysnąć ciętą ripostą to najpierw pomyśl czy masz rację.

Kasia Lessnau (gość)

Lil, szukanie nie boli, wiesz? Ja wiedziałam:
http://puck.naszemiasto.pl/artykul/pogoda-na-dlugi-sierpniowy-weekend-2017-szczegolowa-dzienna,4210312,art,t,id,tm.html

Lil (gość)

O pierdolach jak joga na plazy czy koncert disco polo to potraficie napisac z wyprzedzeniem ale np. wczoraj napisac artykul ostrzegajacy o burzy juz nie potraficie? Od samego rana na mapach pogodowych byly ostrzeżenia o mozliwej silnej burzy w naszym regionie...