Podczas Disco pod Gwiazdami w Stężycy 30-lecie pracy artystycznej obchodził zespół De Mono. Z tej okazji Andrzej Krzywy i muzycy grupy zostali wyróżnieni okolicznościową "gwiazdą". Wręczyli ją prowadzący Maciej Dowbor i Michał "Misiek" Koterski w towarzystwie mieszkanki Chojnic, uroczej Agnieszki.

Zespół De Mono podczas Disco pod Gwiazdami 2017 wykonał kilka swoich sztandarowych utworów m.in. "Kochać to nie znaczy". Zarówno lider i wokalista grupy Andrzej Krzywy, jak i pozostali członkowie grupy, wyróżniają się na scenie ogromną kulturą osobistą. Nie było zabiegów "pod publiczkę", zbędnych słów i gestów. Była muzyka i wokal na najwyższym poziomie.
- Najprościej byłoby powiedzieć, że muzyka zawsze była we mnie - wspomina Andrzej Krzywy. - Ale tak jest tylko w filmach. Każdy z nas ma ukryte i pielęgnowane najstarsze wspomnienia. W tej szufladce w mojej głowie jest przegródka z napisem "przedszkole". Straszliwie mi się podobała moja pani, więc wykorzystywałem okazję by na lekcjach rytmiki usiąść jej na kolanach i bębnić razem z nią na klawiszach przedszkolnego pianina. Wtedy też po raz pierwszy odkryłem, że muzyka robi na kobietach olbrzymie wrażenie.
Zespół de Mono powstał w 1987 roku. Trzy lata wcześniej grupę pod nazwą Mono założyli gitarzysta i wokalista Marek Kościkiewicz, basista Piotr Kubiaczyk i perkusista Dariusz Krupicz. Trzy lata później skrystalizował się skład do zespołu, przemianowanego na De Mono. Dołączyli gitarzysta Jacek Perkowski, saksofonista Robert Chojnacki i wokalista Andrzej Krzywy. W 1989 roku ukazał się debiutancki album zespołu "Kochać inaczej", który zdobył szereg nagród i wyróżnień. Tytułowa piosenka była notowana na liście przebojów programu trzeciego Polskiego Radia przez ponad rok i stała się polskim hitem.


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!